دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٩٧٧ 

 تاریخ:1401/06/22 


فرماندار حاجی‌آباد:

اراضی کشاورزی نیازمند تثبیت مالکیت است/اجرایطرح کاداستر اراضی کشاورزی، به نفع زارعین و به اختلافات این حوزه پایان خواهد داد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست بررسی مشکلات و موانع صدور اسناد اراضی کشاورزی شهرستان گفت: مردم در اجرای تثبیت مالکیت اراضی تعلل نکنند و هرچه سریعتر در این زمینه اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح فرصت مناسبی برای سنددار کردن اراضی است افزود: سطح زیر کشت شهرستان ۳۲ هزار هکتار است که تاکنون در ۱۶ هزار هکتار از اراضی طرح آبیاری تحت فشار انجام شده است و یکی از موانع عدم اجرای طرح آبیاری تحت فشار و جلوگیری از هدررفت آب مشخص نبودن مالکیت افراد است.

خرم نسب خاطرنشان کرد: اجرای طرح تثبیت مالکیت اراضی به لحاظ فقهی و حقوقی،اجتماعی و اقتصادی دارای اثر است و از مشکلات و اختلافات جلوگیری خواهد کرد.

روح الامینی دادستان شهرستان ضمن تشکر از همکاری دهیاران در اجرای طرح تثبیت مالکیت اراضی گفت:کاداستر اراضی از مهمترین برنامه های قوه قضائیه و دولت در جهت تثبیت مالکیت اراضی است که با اجرای این طرح خیلی از مشکلات و اختلافات اراضی رفع خواهد شد.

دادستان با اشاره به تکلیف کلیه دستگاه ها بر ضرورت همگامی و تعامل ادارات جهت رفع موانع تاکید کرد.

خانی معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان هرمزگان با بیان اینکه هدف از اجرای طرح کاداستر اراضی کشاورزی،تثبیت مالکیت اشخاص حقیقی یا حقوقی است گفت: کشاورزان حلقه اصلی تامین امنیت غذایی هستند که اجرای این طرح کمک شایانی در تثبیت مالکیت اشخاص می کند.

وی نحوه اجرای این طرح در خصوص اصلاحات ارضی افزود: میزان مالکیت افراد در زمان اصلاحات ارضی مشخص شده و هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

معاون اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یادآور شد: هدف از اجرای این طرح سند دار کردن اراضی است و اگر درخواست صدور سند زمینی از سوی فردی در سامانه ثبت شود به هیچ عنوان سند به نام دیگری صادر نخواهد شد.

وی ادامه داد:اسناد اراضی واگذاری و اجاره ای به نام دولت صادر خواهد شد ، در صدور اسناد اراضی مشاعی نیز یک سند به نام شرکا صادر و در صورت درخواست تفکیک خواهد شد.

ولی پور رییس اداره ثبت اسناد ‌‌و‌املاک شهرستان خبر داد: از زمان اجرای طرح تثبیت مالکیت اراضی در شهرستان تعداد ۲۵۰۰ فقره درخواست با بیش از ۶ هکتار مساحت ثبت شده است.

ولی پور اضافه کرد: تعداد سه نقشه بردار از سوی نظام مهندسی در شهرستان مستقر و عملیات نقشه برداری از اراضی شروع شده است.

ذوالفقار پور نماینده بنیاد مسکن استان هرمزگان با اشاره به قانون صدور اسناد اراضی در محدوده طرح هادی روستایی گفت:صدور اسناد این اراضی با حفظ کاربری و حفظ حریم معابر انجام خواهد شد.

ذوالفقار پور در این نشست بر ضرورت درخواست مردم مبنی بر تبدیل اسناد دفترچه ای  اراضی مسکونی به تک برگ تاکید کرد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.