دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
محمدجواد خجسته
مدیر کل دفتر امور سیاسی و انتخابات و تقسیمات کشوری
شماره تلفن دفتر: 33610435

 

1.     بررسی گزارشات و مدارک واصله‌در مورد متقاضیان تأسیس حزب، جمعیت، انجمن سیاسی و صنفی و انجمن اسلامی و یا اقلیت‌های دینی شناخته‌شده‌در حوزه‌استان و انجام تحقیقات  و اعلام نظر در این زمینه‌به‌ وزارت کشور.

2.     نظارت و مراقبت مستمر از نحوه ‌فعالیت احزاب، جمعیت‌ها، انجمن‌های اسلامی و ارسال گزارشات در این مورد به‌وزارت کشور و سایر مراجع ذیربط.

3.     پیگیری و تشکیل پرونده‌تشکل‌های صنفی و سیاسی به منظور صدور مجوز‌های لازم.

4.     دریافت و پیگیری درخواست‌های اقشار و گروه‌ها در رابطه‌با برپایی اجتماعات و راهپیمایی‌ها مطابق دستورالعمل‌های قانونی. 

5.     تهیه‌و تدوین برنامه‌ها و سیاست‌های عمومی دولت و ابلاغ به ‌فرمانداران و بخشداران در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه.

6.     جمع آوری وجمع بندی اخبار و گزارشات سیاسی استان و تجزیه‌و تحلیل آن و انعکاس به‌وزارت کشور.

7.     پیگیری و اجرای برنامه‌های مربوط به‌نشست‌های مستمر با نخبگان و شخصیت‌های ذی نفوذ سیاسی و اجتماعی و فرهنگی به‌منظور آگاهی از دیدگاههای آنها و تبادل نظر در رابطه‌با امور مربوط به‌استان.

8.     پیگیری امور اجرایی ونظارت بر حسن اجرای انتخابات و هدایت مجریان انتخابات در سطح استان.

9.     بررسی مستمر و ارزیابی عملکرد واحدهای تابعه‌ در خصوص انتخابات و سنجش میزان موفقیت یا عدم موفقیت طرح‌های اجرایی در حوزه‌های انتخابیه استان.

10.بررسی طرحهای واصله‌از ستاد وزارت کشور و ارایه ‌نظر کارشناسی و همکاری در تهیه‌و تدوین بخشنامه‌ها، شیوه‌نامه‌ها وارسال دستورالعمل‌های انتخاباتی به‌فرمانداری‌ها و بخشداری‌های تابعه.

11.تهیه‌و ارایه‌گزارش نوبه‌ای از روند امور اجرایی انتخابات در سطح استان به‌مسئولین ذیربط و انطباق صورتجلسات انتخاباتی واصله‌با قوانین و آیین نامه‌های انتخاباتی و در صورت لزوم انعکاس کاستی‌ها به‌مسئولان مافوق و وزارت کشور جهت رفع نواقص.

12. برآورد اعتبارات، نیروی انسانی، وسایل و لوازم موردنیاز برای برگزاری انتخابات در استان و اعلام به‌مسئولین مافوق و وزارت کشورو همکاری با حوزه‌های انتخابیه استان جهت تأمین ملزومات برگزاری انتخابات.

13.پیگیری نواقص و ارایه‌راه‌حل برای رفع مشکلات و تنگناهای فرمانداری‌های تابعه‌در خصوص برگزاری انتخابات و  شرکت در گردهمایی‌ها و جلسات توجیهی مجریان انتخابات.

آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۷۹۱۶۸۱۳۴۹۵
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/12/29
بازدید امروز: 1445 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9783734 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 4