دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد در نشست با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٦٢٤ 

 تاریخ:1401/09/02 


فرماندار حاجی‌آباد در نشست با مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت:

ظرفیت ها و فرصت های درآمدی شهرستان به صورت مدل عملیاتی در اختیار جامعه جویای کار قرار گیرد.س/استفاده از دانش و فناوری در فرآوری و صادرات محصولات کشاورزی و معادن از نیازهای ضروری شهرستان است ./تسهیلات بانکی باید در زمان کار و به موقع به کشاورزان پرداخت تا بهره وری بهتری داشته باشند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست با ‌مدیر عامل صندوق کا آفرینی استان هرمزگان با اشاره به منابع درآمدی شهرستان در حوزه های کشاورزی،معادن و خدمات اظهار کرد: معادن شهرستان به صورت خام برداشت و تنها کارخانه فرآوری تنگ زاغ احداث شده است که اگر در حوزه معادن زنجیره تکمیلی و تولید محصولات فرآوردی شده از جمله آهن اسفنجی و گندله صورت گیرد اشتغال مردم را تامین می کند.


خرم نسب در ادامه با بیان اینکه سطح زیر کشت محصولات کشاورزی شهرستان  ۳۲ هزار هکتار است گفت: گندم کالای استراتژیکی است که در شهرستان تولید و ۹۰ درصد گندم استان در این شهرستان تولید می شود , چرخه کامل تولید آرد و نان در شهرستان شکل گرفته اما صنایع پایین دستی آن وجود ندارد .


فرماندار حاجی‌آباد یادآور شد: سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان ۲۰۰ هکتار که ۱۲۱ هکتار آن در روستای شهدادی و مابقی در سایر مناطق شهرستان احداث شده است و محصولات تولیدی آنها به کشور روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شود.


نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه تولید نهالستان در بخش احمدی از ظرفیت های بسیار خوبی است که توانسته محصول نارنگی با کیفیتی را عرضه کند افزود: این ظرفیت ها و فرصت های خوب شهرستان که مواد اولیه آنها در دسترس است باید به صورت مدل به جامعه معرفی تا ماندگاری و اشتغال جمعیت ایجاد شود.


وی در خصوص برگزاری همایش نوآوری روستا در استان توسط صندوق کارآفرینی عنوان کرد: این همایش فرصتی برای معرفی کارآفرینان و صاحبان ایده است که می‌توانند در بحث بازاریابی و تامین مواد اولیه به هم کمک و هم پوشانی داشته باشند.


خرم نسب گفت: استفاده از دانش و فناوری در فرآوری و صادرات محصولات از نیازهای ضروری شهرستان است .


فرماندار حاجی‌آباد اضافه کرد: تسهیلات بانکی باید در زمان کار و به موقع پرداخت تا کشاورزان در راستای بهره وری بهتر استفاده کنند و باعث مرور زمان و تورم نشود..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.