دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٥٩٥ 

 تاریخ:1401/08/29 


فرماندار حاجی‌آباد:

نظام جمهوری اسلامی پشتوانه مردمی دارد./آگاه سازی، ایجاد امید و ارایه خدمات بهتر وظیفه همه دستگاه های اجرایی است./نقش بسیج در جامعه گسترده و ماموریت جدید او تولید علم و امید آفرینی در جامعه است.ن/گندم کالای استراتژیکی است که تولید آن باید در شهرستان مورد توجه کشاورزان باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای اداری شهرستان با تسلیت شهادت جمعی از هموطنان اظهار کرد: کشور ایران اسلامی از سال ۱۳۴۲ روزهای پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته است ، در این سالها جوانان برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی جان خود را هدیه کردند ، جمهوری اسلامی اولین کشوری است که نوع نظام و قانون اساسی خود را به رای مردمی گذاشت و مردم خودشان این نظام را با نگاه تعالیم اسلامی و دینی انتخاب کردند، این نظام پشتوانه مردمی دارد و نگرانی برای آینده این نظام وجود ندارد، مسیر این نظام مسیر درستی است اما حوادث و اتفاقات در طول این سالها  افراد را غربالگری کرد.


فرماندار حاجی‌آباد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان گفت: در آینده سه اتفاق انزوای غرب، انتقال قدرت سیاسی،اقتصادی از غرب به شرق و منطق مقاومت رخ خواهد داد ، دشمنان در طی این چهل سال برنامه های خود را برای سقوط جمهوری اسلامی انجام داده اند و حوادث اخیر در کشور همه توان و زور دشمن است .


رییس شورای اداری شهرستان ادامه داد: راه اندازی داعش و تجزیه سرزمین از برنامه های دشمن بود که می‌خواست دین را با داعش معرفی و سرزمین ها را جدا کند اما آنچه که اتفاق افتاد این بود که قدرت مقاومت توانست  داعش را نابود و سرزمین ایران نیز دوباره احیا و به گذشته خود برگردد.


وی با بیان اینکه تاکنون هیچ کشوری به اندازه ایران تحریم نشده است افزود: دشمن از طریق حملات نظامی نتوانست کاری کند، دولت سیزدهم با گره نزدن معیشت مردم به برجام و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و کشورهای همسایه و عضویت در شانگهای دشمنان را ناامید کرد که با حوادث اخیر در کشور به دنبال راه فرار از شکست است .


خرم نسب با تاکید بر آگاه سازی، ایجاد امید و ارایه خدمات بهتر خاطرنشان کرد: امروز هرکسی در هر مسئولیتی باید نسبت به روشنگری و آگاه سازی جامعه قدم بردارد و واقعیت ها را به جامعه بیان کند.


نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن هفته بسیج گفت: بسیج ایمن کننده کشور و ارزش های نظام است ، بسیج مستضعفین شجره طیبه ای است که به فرمان امام راحل ره تشکیل و توانسته در بحث سازندگی، هشت سال جنگ تحمیلی و حوادث و مشکلات کشور از جمله کرونا نقش آفرینی کند. نقش بسیج در جامعه گسترده و  ماموریت جدید او تولید علم و امید آفرینی در جامعه است.


فرماندار حاجی‌آباد با اشاره به برنامه های هفته بسیج عنوان کرد: برنامه های اجتماعی و فرهنگی این هفته می تواند امید و نشاط را در بین مردم ایجاد کند، همه ما باید به ترویج فرهنگ بسیجی کمک کنیم .


وی با تاکید بر رعایت حقوق شهروندی و بهبود ارائه خدمات از سوی دستگاه های اجرایی اضافه کرد:باید از راههای گوناگون قانونی برای حل مشکلات مردم استفاده و ارائه خدمات به گونه ای باشد که رضایتمندی آنها را به دنبال داشته باشد.


رییس شورای اداری شهرستان در راستای تولید گندم در شهرستان گفت: گندم کالای استراتژیکی است که تولید آن باید در شهرستان مورد توجه کشاورزان باشد ، راندمان تولید و کیفیت محصول باید افزایش و هزینه های تولید کاهش یابد.


خرم نسب با تشریح ایجاد چرخه کامل تولید گندم و آرد در شهرستان اذعان کرد: با توجه به ظرفیت های ایجاد شده باید در کیفیت تولید نان تغییراتی ایجاد شود.


وی با بیان این مطلب  که وجود منابع و نیروی انسانی باید تولید ثروت کند افزود:با بهره گیری از علم و تکنولوژی رابطه دانشگاه با مزرعه و صنعت در شهرستان باید رابطه تنگاتنگ و دوسویه باشد تا کشاورزی و معادن شهرستان فرآوردی و نیروهای متخصص دانشگاهی محصولات را بازاریابی و برنامه های بلندمدت جمعیتی در شهرستان اجرا شود.


نماینده عالی دولت در شهرستان با تاکید بر استمرار  اجرای طرح های فرهنگی در شهرستان از جمله طرح بصیرت افزایی و یکشنبه های دانش آموزی عنوان کرد: طرح های فرهنگی برای گروه های سنی مختلف تهیه و در جهت آگاهی سازی گروه‌های هدف اجرا شود.


وی با اشاره به برنامه ریزی حضور گروه جهادی نوآوران سلامت در شهرستان یادآور شد: این گروه جهادی شامل پزشکان و افراد علمی است که سابقه حضور در جنگ تحمیلی دارند و باید علاوه بر درمان بیماران از ظرفیت‌های علمی آنان استفاده و به جامعه معرفی شوند و در این راستا از گروه های جهادی شهرستان نیز حمایت شود..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.