دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد خبر داد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٤٥٤ 

 تاریخ:1401/08/19 


فرماندار حاجی‌آباد خبر داد:

مانور زلزله به منظور ارتقاء آمادگی دانش آموزان و محلات با هدف ترویج فرهنگ ایمنی در آذرماه در حاجی آباد برگزار می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست ستاد مدیریت بحران شهرستان گفت:پیشگیری از بحران وآمادگی برای مقابله با آن از اهمیت خاصی برخوردار است و همه دستگاههای اجرایی می بایست از قبل برای مقابله با حوادث احتمالی برنامه ریزی کنند .


وی با اشاره به شروع موج جدید بارندگی ها افزود: هرساله حوادث طبیعی در اثر تصرف اراضی ،بستر رودخانه ها و تغییر مسیر سیلاب ها اتفاق و حوادث و خساراتی به دنبال دارد که باید با نظارت و مراقبت بیشتر از اراضی ملی، حریم و بستر رودخانه ها، راهها و پل ها از خسارات احتمالی جلوگیری کرد.


 فرماندار حاجی‌آباد تاکید کرد: ماشین آلات بخش دولتی و خصوصی برای مقابله با حوادث به صورت آماده باش و محل استقرار آنها مشخص شود.


رییس ستاد بحران شهرستان با تاکید بر بررسی وضعیت ایمنی مدارس و سازه های آبی و آبخیزداری گفت: بازدید از مدارس و سازه های آبی و آبخیزداری به صورت مستمر انجام و گزارش کارشناسی ارائه تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.


خرم نسب خاطرنشان کرد: دستگاه های اجرایی ساختمان های اداری را در مقابل حوادث بیمه کنند.


وی در خصوص برگزاری مانور زلزله در آذرماه سال جاری در شهرستان اضافه کرد: مانور سراسری زلزله و ایمنی، با شعار«مدرسه ایمن، جامعه تاب‌آور»، در شهرستان با هدف توانمندسازی دانش آموزان و محلات برای آمادگی و مواجهه صحیح با بحران ها و بلایای طبیعی برگزار می شود.


فرماندار حاجی‌آباد بر تشکیل کارگروهی در این راستا اشاره و اذعان کرد:مانور صرفا برای دانش آموزان برگزار نمی شود و دستگاه های اجرایی نیز باید با آمادگی کامل در این مانور شرکت و نقاط ضعف و قوت خود را بررسی کنند.


 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.