دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > دیدار مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان با فرماندار حاجی‌آباد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٤٥٣ 

 تاریخ:1401/08/19 


دیدار مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان با فرماندار حاجی‌آباد

فرماندار حاجی‌آباد گفت:آمار حیاتی مهمترین ابزار برای مدیریت و برنامه ریزی است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، صبح امروز مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان به همراه مدیر ثبت احوال شهرستان با علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد دیدار و گفتگو کرد.


فرماندار حاجی آباد اظهار کرد:ثبت احوال یکی از قدیمی ترین و باسابقه ترین دستگاه های اجرایی کشور بوده که شروع به فعالیت کرده است.


وی ادامه داد:آمار ثبت احوال نقش اساسی در برنامه ریزی های کشور دارد و نقش و جایگاه این سازمان خدمتگذار بر کسی پوشیده نیست.


فرماندار حاجی‌آباد عنوان کرد: با وجود استقرار دو نمایندگی در مراکز بخش های فارغان و احمدی اما ولادت ها در مراکز بخش ها ثبت نمی شود ، شهرستان حاجی‌آباد به دلیل همجواری با هفت شهرستان در استانهای فارس،کرمان و هرمزگان و ثبت ولادت ها در شهرستانهای دیگر،شهرستانی کم جمعیت با رشد کمی است.


وی تاکید کرد: با توجه به برگزاری انتخابات عمومی در سال آینده تدابیر لازم برای تعویض کارت های ملی و شناسنامه های افراد انجام شود.


هویدا مدیرکل ثبت احوال استان هرمزگان در این نشست با بیان اینکه هدف ثبت احوال توسعه خدمات به تمامی افراد است، گفت:برای خدمات رسانی بهتر در شهرستان و با توجه به پراکندگی جمعیت، علاوه بر اداره ثبت احوال مرکز شهرستان،دو نمایندگی نیز در بخش احمدی و بخش فارغان راه اندازی شده است.


وی اضافه کرد: با برآورد صورت گرفته ۹۹ درصد از کارت‌های ملی در استان تعویض و شناسنامه های افراد نیز به ترتیب اولویت تعویض خواهند شد، در حال حاضر یک دفتر پیشخوان خدمات دولت نیز در شهر حاجی آباد خدمات ارائه می دهد و در صورت نیاز دفاتر دیگری نیز اضافه خواهند شد.


هویدا افزود: در گذشته برای احراز هویت یک فرد مشکلات زیادی وجود داشت، اما امروزه بصورت برخط و آنی امکان خدمات دهی به افراد فراهم شده است..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.