دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > در سومین روز از دهه مبارک فجر جشن روز گهکم برگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٤٢٤ 

 تاریخ:1401/11/14 


در سومین روز از دهه مبارک فجر جشن روز گهکم برگزار شد.

این جشن به منظور بزرگداشت مقام و منزلت جامعه روستایی و ایجاد روحیه خودباوری و اعتماد به نفس بین روستاییان در روستای گهکم برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، صبح امروز در سومین روز از دهه مبارک فجر، همایش روز گهکم با هدف معرفی فعالیتها،قدمت و اصالت جامعه روستایی در روستای گهکم‌ با حضور علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد، بخشدار مرکزی، روسای ادارات شهرستان و اهالی روستای گهکم برگزار شد.


فرماندار حاجی‌آباد در این همایش با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با بیان ویژگیهای روستاییان در تولید و اشتغال و کمک به توسعه اقتصادی کشور گفت: معرفی چنین روزی تدبیری است تا فرهنگ روستایی در جهت رونق تولید ملی، توسعه و ترویج یابد.


 وی در ادامه با اشاره به فعالیت اهالی روستای گهکم در تولیدات کشاورزی بویژه تولید گندم افزود: در سال‌جاری افزایش ۱۵ درصدی تولید گندم و افزایش کیفیت تولید هدف گذاری شده است ، همچنین زیرساختهای لازم برای اجرای چرخه کامل تولید گندم ، آرد و تولید نان در شهرستان فراهم شده است .


خرم نسب در ادامه از احداث تعداد ۱۴ زمین و سالن ورزشی در شهرستان خبر داد و اضافه کرد:این زیرساختهای ورزشی باید به ورزشکاران تقدیم می شود که افتخارآفرینی کنند .


نماینده عالی دولت در شهرستان در بخشی دیگر به احداث پست برق در روستای تزرج و ایجاد برق پایدار در روستاهای این حوزه خبر داد و یادآور شد: در دهه مبارک فجر سال‌جاری پروژه گازرسانی به ۹۴ روستای بخش احمدی و فارغان زده کلنگ زنی خواهد شد.


خرم نسب با تشریح وضعیت حوزه بهداشت و درمان شهرستان عنوان کرد: در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی تعداد ۷ پزشک به پزشکان شهرستان اضافه شد و همچنین طرح هایی در قالب زیست پزشک ،خانه بهداشت و درمانگاه نیز کلنگ زنی و به بهره برداری خواهد رسید.


در این همایش نمایشگاهی از صنایع دستی بانوان و پخت انواع نان به نمایش گذاشته شد..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.