دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی آباد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٣٩٨ 

 تاریخ:1401/11/12 


فرماندار حاجی آباد:

نظام جمهوری اسلامی نمونه بارز حرکت جمعی زنان و مردان مومنی در راستای ایجاد تحول و دگرگونی در جهان است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در آیین نواختن زنگ انقلاب با تبریک فرارسیدن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به نقش حضرت امام ره در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ باشکوه ترین و گسترده ترین استقبال از رهبری امت در جهان شد .


فرماندار حاجی آباد با‌ اشاره به سخنان امام راحل (ره) در روز دوازده بهمن گفت: حضرت امام ره در دیدار با مردم از ظلم نظام ستم شاهی ‌،تبعیض ها و اختناق و آینده کشور و تغییر حکومت همراه با عزت و عدالت اشاره کردند.


وی با تشریح روند شکل گیری نظام جمهوری اسلامی و برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی و قانون اساسی افزود: نظام جمهوری اسلامی برخواسته از مردم و با رای و مردم شکل گرفته است.


خرم نسب ادامه داد: حضرت امام ره با تشکیل سه قوه قضاییه، مقننه و مجریه عدالت را نهادینه کردند تا مردم با انتخاب نمایندگان خود حقوق خود را مطالبه نمایند.


یکی از اساسی ترین اهداف جمهوری اسلامی عدالت بود که امروزه افراد در حوزه های مختلف علمی،آموزشی،فرهنگی و ... می‌توانند به مسئولیت ها و نقش خود بپردازند.


نماینده عالی دولت در شهرستان یادآور شد:امام خمینی ره در شکل گیری انقلاب اسلامی به همه افشار توجه داشتند و فرمودند: ما مفتخریم که بانوان کشور ما در شکل گیری انقلاب و پاسداشت آن در کنار مردان ایستادند.


وی خاطرنشان کرد:همه دگرگونی ها و تغییراتی که در جهان شکل می گیرد حاصل حرکت جمعی زنان و مردان است که نمونه بارز آن شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران است.


وی خطاب به دانش آموزان گفت: مسئولیت شما دانش آموزان در پاسداری از انقلاب اسلامی بسیار بزرگ و خطیر است که باید با علم آموزی ،،مسیر ترقی و پیشرفت کشور را فراهم نمایید.


 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.