دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی آباد گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٢٢٦٦ 

 تاریخ:1401/11/01 


فرماندار حاجی آباد گفت:

ساخت و سازهای غیر مجاز در سامانه سپاس ثبت می شوند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز با اشاره به ساخت و سازهای غیر مجاز و تخلفات ساختمانی گفت: دستگاه‌های متولی در رسیدگی به تخلفات ساختمانی از همان ابتدای کار ورود و از ابزار قانونی استفاده کنند.


وی ادامه داد: دهیاران و شوراهای اسلامی در روستاها گزارش تخلفات ساختمانی گزارش و با آموزش های لازم با تخلفات ساختمانی و تعارضات زمین های باغی ‌و زراعی مقابله کنند.


فرماندار حاجی آباد یادآور شد: ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف غیرقانونی اراضی خطر جدی برای نسل های آینده خواهد بود.


خرم نسب گفت: متاسفانه برخی به دنبال ایجاد تفرجگاه خصوصی هستند که این امر افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز در مزارع ،کوچک شدن باغات و در نتیجه کاهش تولید محصولات کشاورزی شده و در مواردی نیز شاهد ساخت و ساز در بستر رودخانه ها  هستیم.


نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به رسالت این کارگروه در پیشگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز افزود: باید با فرهنگ سازی مناسب و آموزش به مردم از این کار پیشگیری کرد و بخشداران ،شهرداران ، بنیاد مسکن و راه و شهرسازی در راستای جلوگیری از ساخت و ساز های غیرمجاز نسبت به شناسایی زمین های قابل الحاق به محدوده در راستای توسعه متوازن شهرها و روستاها اقدام نمایند.


وی ادامه داد: اطلاع رسانی به اهالی شهر و روستا پیرامون جرایم تخلفات امری ضروری است و لازم است شهرداران و دهیاران ضمن نظارت بر روند ساخت و ساز در حوزه استحفاظی، به موقع نسبت به صدور اخطاریه و توقف عملیات ساختمانی غیر مجاز اقدام نمایند.


 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.