پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٤٣٥ 

 تاریخ:1401/05/15 


فرماندار حاجی‌آباد گفت:

اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان طی بارندگی های اخیر به صورت شبانه روزی تلاش کردند

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد گفت با بیان اینکه طی بارندگی روزهای اخیر همه دستگاه های اجرایی در آماده باش کامل بودند گفت: در این بارندگی برخی محورها مسدود و دچار آب بردگی شده بودند که با همکاری اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای،شهرداریها و پیمانکاران بخش خصوصی محورهای راه روستایی باغان ، راییز،سیرمند و تلمرا در بخش فارغان بازگشایی شد.

خرم نسب تصریح کرد: راههای روستایی حسن آباد_شریک آباد ، دولت آباد_ گلپرک، گلپرک _بنه دان،گلپرک _چاله الیاس و راه روستایی کوتک،شغزود ،دهمغان ،زمین سیاه ،محبی ،پشته زرد در بخش احمدی و آبنمای دهستان در بخش مرکزی تسطیح و رکلاژ شدند.

فرماندار حاجی‌آباد یادآور شد: تعداد دو پل در محور شمیل-آشکارا به طول ۳۰۰ متر تخریب که بازسازی و مرمت شد، همچنین سیل بند روستاهای چاه سبز و سیرمند نیز توسط پیمانکاران مرمت شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان عنوان کرد: بخشداران،شهرداران و دستگاه های اجرایی به محض بارندگی در مناطق حوزه استحفاظی حضور و با بازدیدهای به موقع از برخی حوادث جلوگیری نمودند.

وی در بخش دیگری خاطرنشان کرد: در بارندگی‌ روستای مرزان در به بخشدار احمدی،بنیاد مسکن ،جهاد کشاورزی و هلال احمر ماموریت داده شد که ضمن بازدید، خسارتها را برآورد و اقدامات لازم را انجام دهند ، خسارت‌های وارده به منازل ،خارج از طرح هادی روستا بوده که بنیاد مسکن آمادگی واگذاری زمین به افراد جهت جا به جایی را دارد،با توجه به تخریب لوله های آب شرب روستا، یک دستگاه تانکر جهت آبرسانی به اهالی در نظر و به تعداد ۱۳ خانوار سیل زده اقلام امدادی داده شد.

خرم نسب با اشاره به اینکه بازدید از خسارتها توسط دستگاه‌های مربوطه انجام شده است گفت: بارندگی ها خسارت‌های زیادی به باغات کشاورزان وارد کرده است که پس از اتمام بارندگی‌ ها برآورد خواهد شد.

فرماندار حاجی‌آباد در خصوص اقدامات امدادی افزود: تعداد یک تخته چادر به خانواری در روستای جاه گز تخصیص داده شد ، همچنین به تعداد ۵ خانوار در روستای سیرمند ، ۱۰ خانوار در روستای بنه دان، ۱۳ خانوار در روستای مرزان در و به تعداد ۵ خانوار در محلات شهر حاجی آباد توسط جمعیت هلال احمر شهرستان امدادرسانی شد.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان اضافه کرد: در طی بارندگی ها برق برخی از روستاها بویژه در بخش احمدی قطع که در همان لحظات اولیه اکیپ های عملیاتی اداره برق نسبت به برق رسانی اقدام کردند.

خرم نسب با اشاره به احداث دایک حفاظتی روستای تل قلعه گفت: در مناطق شهری با همکاری شهرداران از ورود آب به داخل منازل جلوگیری و جهت جلوگیری از حوادث احتمالی دهانه پل ها بازگشایی شد.

وی یادآور شد: با همکاری شهروندان گرامی و‌ رصد مستمر نقاط بحرانی ،در بارندگی ها خسارتی جانی در شهرستان نداشتیم.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.