دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
اخبار > در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان حاجی‌آباد مطرح شد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣١٦٦٢ 

 تاریخ:1401/09/08 


در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان حاجی‌آباد مطرح شد:

جوانان می توانند برای تامین کالای مورد نیاز خود در سامانه یارا بسیجیان ثبت نام کنند.و/دورهای مهارت آموزی ویژه جوانان در شهرستان برگزار خواهد شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه همه گذشتگان در ادوار مختلف به امر ازدواج آسان اهتمام جدی داشتند گفت: در فرهنگ ایرانی تسهیل در ازدواج مردمی بوده و امروز باید با تکیه بر آموزه ها و تجربه های گذشتگان این امر توسط افراد محلی احیا شود.


وی با اشاره به ظرفیت سمن ها افزود: باید به کمک سمن‌ها فضای جامعه را به سمت و سوی زندگی اسلامی ببریم .


خرم نسب تاکید کرد: انتظار می رود در خصوص ازدواج بادوام و آسیب شناسی طلاق طرح های مطالعاتی ارائه تا بر مبنای آن اقدام و تصمیم موثر صورت گیرد.


فرماندار حاجی آباد در بخش دیگری یادآور شد: کلاس های اوقات فراغت باید هدف گزاری و آرزوها و امید آفرینی را در دل کودکان و نوجوانان کاشته شود، مهارت آموزی باید به گونه ای صورت گیرد که در درون جامعه موثر باشد .


فرماندار حاجی آباد نیروی انسانی را یک سرمایه گرانبها در جوامع بشری خواند و تاکید کرد: در شرایط کنونی و کاهش جمعیت شهرستان ، در آینده با جمعیت پیری روبرو خواهیم بود که مولد نیست لذا از فرصت ایجاد شده توسط اداره کل ورزش و جوانان در  بخش های آموزش و پژوهش باید استفاده و کانون های فرهنگی را فعال کرد.


عامری معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان با تشریح حوزه جوانان و اهمیت ستاد ساماندهی اظهار کرد: کمیته سامان ازدواج جوانان با دستور ریاست محترم جمهور شکل گرفته که موضوعات جوانان را رصد و پیگیری خواهد کرد.


عامری اضافه کرد: در خصوص مهارت آموزی جوانان دو مرکز تخصصی استان مکلف شدند تا دوره های آموزشی برای جوانان ۱۴ تا ۳۴ سال برگزار کنند، همچنین اعتبارات ویژه ای به امر پژوهش و طرح های تحقیقاتی در شهرستان حاجی‌آباد اختصاص داده شده است که علاقه مندان می توانند از این فرصت استفاده و طرح های پژوهشی خود را اجرا کنند.


سرهنگ دهقانی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در راستای حمایت از جوانان خبر داد: جوانان می توانند برای تامین کالای مورد نیاز خود در سامانه یارا بسیجیان ثبت نام کنند.


جهانگیری معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش شهرستان گفت: در تابستان امسال تعداد ۲۵ پایگاه اوقات فراغت در شهرستان دایر و بیش از ۷۰۰ نفر از دانش آموزان در  کلاس های اوقات فراغت در رشته های قرانی،عکاسی،ورزشی،خلاقیت،کسب و کار و ... شرکت کردند.


وی افزود: نتیجه حضور دانش آموزان در کلاس های اوقات فراغت کسب رتبه دوم استانی دو میدانی پسران و کسب رتبه سوم استانی دو و میدانی دختران در بوده است..انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.