سه شنبه ٠٥ مهر ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی‌آباد تاکید کرد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٨٩٦ 

 تاریخ:1401/06/14 


فرماندار حاجی‌آباد تاکید کرد:

مراسم راهپیمایی اربعین در حاجی آباد برگزار شود/برنامههای فرهنگی ماندگار و اثرگذار در هفته دفاع مقدس برنامه ریزی شود/همهدانش آموزان باید از تحصیل بهره مند شوند/برنامه ریزی لازم جهت فعالیت مدرسه عدل شمیل انجام شود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای اداری شهرستان با اشاره به تلاش دستگاه‌های اجرایی شهرستان در آماده سازی و افتتاح ۷۷ پروژه با اعتبار ۷۸۸ میلیارد تومان درهفته دولت اظهار کرد: همگرایی و همراهی برخی از دستگاه‌ها در آماده نمودن پروژه ها نقش موثری داشت .

خرم نسب در ادامه با بیان اینکه مراسم راهپیمایی اربعین و استقرار موکب ها در کربلا آغاز شده است اضافه کرد: موکب شهید عبدالحمید سالاری شهرستان به کربلا اعزام که جهت خدمات رسانی بهتر به زائران نیازمند کمک و همکاری است.

فرماندار حاجی‌آباد گفت: مراسم راهپیمایی روز اربعین در شهرستان توسط اداره تبلیغات اسلامی برنامه‌ریزی شود.

رییس شورای اداری شهرستان با اشاره به درپیش بودن هفته دفاع مقدس بر ضرورت اجرای برنامه های فرهنگی ماندگار و اثرگذار در کودکان و نوجوان تاکید کرد.

وی در خصوص بازگشایی مدارس بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید در این امر به آموزش و پرورش کمک کنند ، با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر توجه به سواد و سوادآموزی ،نباید هیچ دانش آموزی از تحصیل جا بماند ، باید با کمک های مردمی زمینه تحصیل همه دانش آموزان را فراهم کرد.

خرم نسب گفت: پروتکل های بهداشتی در مدارس نظارت و رعایت شود .

فرماندار حاجی‌آباد در خصوص ایجاد اشتغال یادآور شد: ایجاد اشتغال وظیفه همه دستگاه هاست ، با توجه به وجود گلخانه ها ، صنایع و معادن و پروژه های فعال در شهرستان به نیروی کار ماهر نیاز است که باید تناسب ظرفیتها و نیروی کار مورد نیاز ایجاد شود.

حجت الاسلام و المسلمین خانجانی امام جمعه موقت حاجی آباد با تسلیت فرارسیدن شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام و با اشاره به اهمیت و جایگاه ارزش انسان اظهار کرد: خداوند متعال فرمودند: ما انسان را تکریم و جایگاه بلندی برای او قراردادیم، انسان در روی زمین خلیفه الله است، پیامبر اکرم ص و اهل بیت و بویژه امام حسن مجتبی علیه السلام الگوهای جامعه بشریت در رفتار و اخلاق هستند.

وی با تشریح زندگی امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: امام حسن علیه السلام در طول مدت زندگی مبارک خویش تمام دارایی های خود را در راه خدا بخشش کردند  .

خانجانی تکریم و خدمت به انسان ها را دارای اهمیت خواند و افزود: مقام معظم رهبری به مدیران فرمودند: فرصت خدمتگزاری که در اختیار شماست را قدر بدانید ، این فرصت ها را غنیمت ‌و به مردم خدمت کنید.

دره شیری نماینده اداره آموزش و پرورش گفت: در راستای اجرای پروژه مهر در حال حاضر امکانات و تجهیزات برای بازگشایی مدارس تامین شده است، همچنین ابلاغ معلمان و مدیران زده شده است ،در برخی از مناطق مشکلاتی وجود دارد که در حال پیگیری و رفع آنها هستیم.

سالاری معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان با اشاره به وضعیت زرد کرونایی شهرستان گفت: در روزهای اخیر موارد مثبتی از بیماری کرونا در شهرستان مشاهده شده داشت .

وی اضافه کرد: تاکنون ۸۹ درصد در نوبت اول ، ۷۷ درصد در نوبت دوم،۵۲ درصد در نوبت سوم و ۱۰ درصد در نوبت چهارم در شهرستان واکسینه شده اند.

سالاری خاطرنشان کرد: با توجه به نزدیک بودن بازگشایی دانشگاه ها و مدارس ضروری است که دانشجویان و دانش آموزان نسبت به تزریق واکسن یادآور اقدام کنند،همچنین زائرانی که به کربلای معلی مشرف می شوند جهت جلوگیری از شیوع بیماری در هنگام بازگشت از برگزاری مراسم و دورهمی خودداری کنند.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان بر رعایت پروتکل های بهداشتی در ادارت و اصناف تاکید کرد.

نماینده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان در این نشست با بیان اینکه هفته دفاع مقدس گنجینه عظیمی است گفت: از ۳۱ شهریور ماه هفته دفاع مقدس آغاز و با توجه به اهمیت این هفته ضروری است دستگاه های اجرایی ضمن فضاسازی محیط اداری ،برنامه های مناسب با این هفته را برنامه ریزی نمایند.

دکتر حسن زاده رییس دانشگاه پیام نور واحد حاجی آباد از حضوری بودن کلاس های دانشگاه در سال جاری خبر داد و گفت: امسال یک رشته به رشته های تحصیلی این دانشگاه با عنوان فوریتهای اجتماعی اضافه شده است.

قاسمی رییس اداره فنی و حرفه ای شهرستان گفت: با توجه به راه اندازی فاز دوم پروژه انتقال آب خلیج فارس و نیاز به نیروی ماهر جوشکار،تاکنون تعداد ۱۰ نفر شناسایی و به اداره کار معرفی شده اند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.