سه شنبه ٠٥ مهر ١٤٠١
اخبار > در هفتمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٨٤٣ 

 تاریخ:1401/06/09 


در هفتمین روز از هفته دولت با حضور استاندار هرمزگان:

معدن و کوره مجتمع معدنی فولاد لاوین حاجی‌آباد به بهره برداری رسید عملیات اجرایی خط خردایش معدن مجتمع معدنی فولاد لاوین آغاز شد

 

 

 

 


صبح امروز معدن و کوره مجتمع معدنی فولاد لاوین با حضور استاندار هرمزگان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، فرماندار حاجی آباد و مدیران دستگاه‌های اجرایی به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد در هفتمین روز از هفته دولت با حضور مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان، رئیس سازمان صمت استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی آیین بهره برداری از معدن و کوره مجتمع معدنی فولاد لاوین برگزار شد.

سرمایه ثابت این معدن 150 میلیارد ریال بوده و ذخیره قطعی معدن 110 هزار تن سنگ آهن هماتیت و مگنتیت است که میزان استخراج سالیانه آن 22 هزار تن است و زمینه اشتغال مستقیم 15 نفر را فراهم کرده است.

سرمایه ثابت کوره دوار مجتمع معدنی فولاد لاوین بیش از 850 میلیارد ریال است که 15 نفر بصورت مستقیم در این خط از تولید، مشغول به فعالیت هستند، از مهمترین اقدامات صورت گرفته در این مجتمع، ایجاد خطوط استخراج تا تولید آهن اسفنجی است، این مجتمع ظرفیت تولید سالیانه 44 هزار تن آهن اسفنجی دارد.

امروز همچنین عملیات اجرایی خط خردایش معدن مجتمع معدنی فولاد لاوین نیز آغاز شد، سرمایه ثابت این خط 150 میلیارد ریال بوده‌ و ظرفیت تولید سالیانه سنگ آهن دانه بندی شده آن 60 هزار تن بوده و برای 10 نفر شغل ایجاد کرده است.

استاندار هرمزگان ضمن بازدید میدانی از این معدن، توسعه صنایع معدنی و زنجیره تولید آهن را یکی از سیاست‌های مهم استان برشمرد و بر تامین زیرساخت‌های لازم و افزایش راندمان تولید و اشتغال تاکید کرد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.