پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١
اخبار > در نشست ستاد بازآفرینی شهر حاجی آباد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٤٣٤ 

 تاریخ:1401/05/15 


در نشست ستاد بازآفرینی شهر حاجی آباد

محلات " پشت مدرسه سنگی" و "گاو چاه"، به‌عنوان محله‌های هدف در طرح‌ بازآفرینی تعریف‌ شدند

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در این نشست با بیان اینکه  شهر تنها با شهرداری ساخته نمی شود گفت:  شهروندان ساکن در بافت فرسوده برای دریافت خدمات شهری دچار مشکل هستند که همه دستگاه های اجرایی باید برای اجرای طرح های زیرساختی و مورد نیاز محلات پای کار باشند.

خرم نسب خاطرنشان کرد: طرح احیای بافت فرسوده باید به صورت محله محور انجام و امکانات فرهنگی ،اموزشی،بهداشتی و ورزشی در آنها برای استفاده عمومی دیده شود.

وی با تاکید بر مقاوم سازی منازل در بافت فرسوده افزود: بافت فرسوده مشکلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زیادی دارد و به همین دلیل برای بازآفرینی این بخش از بافت شهری باید با مشارکت شهروندان  استفاده شود که هم خود اهالی منتفع و هم نیاز محلات برطرف شود.

فرماندار حاجی‌آباد اضافه کرد: در اجرای طرح بازآفرینی شهر حاجی آباد محلات پشت مدرسه سنگی و گاو چاه با هم دیده شده که نیاز است مطالعات همراه با جمع آوری اطلاعات دقیق باشد که بتوان تغییری مثبت ایجاد کرد.

بنی اسدی نماینده شهرداری حاجی آباد در این نشست با تشریح اجرای طرح بازآفرینی محلات فرسوده شهری گفت: در محله پشت مدرسه سنگی تعداد ۱۸۸ منزل مسکونی و در محله گاو چاه تعداد ۱۹۶ منزل مسکونی قرار دارد که برخی دارای سند و برخی نیز فاقد سند هستند .

وی افزود: در این دو محلات ۳۷۸۸ متر مربع فضای سبز؛ ۶۳۴۵ متر مربع فضای آموزشی ،۵۷۳۴ متر مربع فضای بهداشتی و ۱۷۳۶ متر مربع فضای فرهنگی دیده شده که به دستگاه های مربوطه ارسال و با توجه به شاخص ها جمعیتی و سرانه ها تصمیم گیری خواهد شد .

نماینده شهرداری یادآور شد: احیای بافت فرسوده تنها به عهده شهرداری نیست و آیین نامه اجرایی آن به دستگاه‌های مربوطه ارسال خواهد شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.