دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران حاجی آباد تشکیل شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٣٧٩ 

 تاریخ:1401/05/09 


نشست فوق العاده ستاد مدیریت بحران حاجی آباد تشکیل شد

فرماندار حاجی‌آباد بر آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،در پی بارندگی های امروز در نقاط مختلف شهرستان حاجی‌آباد و جاری شدن سیلاب ستاد مدیریت بحران به ریاست علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد تشکیل شد.

فرماندار حاجی‌آباد در این نشست بر اطلاع رسانی دقیق ورود سیلاب ها و طغیان رودخانه ها در شهرستان تاکید و افزود: مردم از تردد در حاشیه رودخانه ها بویژه در شب خودداری کنند.

وی اضافه کرد: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان نسبت به نصب علائم هشدار در مسیر آب‌نماها و  رودخانه ها اقدام نماید، همچنین آمادگی کامل جهت بازگشایی مسیرهای مسدود شده نیز داشته باشد.

خرم نسب ادامه داد: پلیس راه ضمن حضور در جاده‌های اصلی نسبت به صدور هشدار به رانندگان از وضعیت راهها اقدام نماید.

فرماندار حاجی آباد عنوان کرپ: ناحیه مقاومت بسیج، بخشداران و دهیاران با ظرفیت‌های که در اختیار دارند نسبت به اطلاع رسانی به مردم به شیوه های مختلف شنیداری و دیداری اقدام کنند.

رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان بر آمادگی مراکز بهداشتی و درمانی تاکید و افزود: پزشکان در مراکز درمانی حضور داشته تا در صورت نیاز خدمات لازم را به مردم ارائه نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه بارندگی های اخیر خسترتهایی را به کشاورزان وارد نموده است گفت: جهاد کشاورزی خسارت‌های وارده را جمع بندی و به استان ارسال نمایند.

وی یادآور شد: کشاورزان از کشت و زرع در مسیر رودخانه ها و تغییر جهت رودخانه ها خودداری کنند تا از هرگونه بحرانی جلوگیری شود.

خرم نسب در ادامه اضافه کرد: اداره آب و فاضلاب شهرستان نسبت به کلر زنی آب و ایمن سازی چاهها توجه لازم را داشته باشد.

فرماندار حاجی آباد با اشاره به اقدام اداره مخابرات در اجرای فیبرنوری و پایداری در ارتباطات شهرستان خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات باطری های مراکز روستایی را بررسی و اگر جایی نیاز است تعویض کند  تا در مواقع ضروری بتوان استفاده کرد

نماینده عالی دولت در شهرستان بر حفظ امنیت در مواقع بحرانی از سوی نیروی انتظامی تاکید و افزود: ماشین آلات پیمانکاران بخش خصوصی باید آمادگی کامل داشته باشند که در. صورت نیاز به کمک مردم بیایند

وی یادآور شد: نگران جریان سیلاب از سمت استانهای مجاور هستیم که گاهی مردم هم آمادگی ندارند و ممکن است حوادثی را به دنبال داشته باشد مثل رودخانه حسن آباد در دهستان کوهشاه،رودخانه تنگ صالحی و گله گاه در بخش مرکزی که می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.

خرم نسب گفت: در بحث ارزاق مشکلی نداریم و اگر جایی نیاز به توزیع ارزاق داشته باشند در اسرع وقت توزیع خواهد شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.