دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > در نشست مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با فرماندار حاجی آباد مطرح شد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٩١٩ 

 تاریخ:1401/04/01 


در نشست مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با فرماندار حاجی آباد مطرح شد:

توانمندی سازی مددجویان حاجی آبادی با ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی/حمایتاز اجرای پروژه پنل های خورشیدی/احیاکسب و کارهای بومی و خرید تضمینی محصولات

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در این نشست نهاد مقدس کمیته امداد را یادگار حضرت امام راحل ره جهت رفع محرومیت دانست و گفت:آموزش،اشتغال و مسکن برنامه های راهبردی و مهمی هستند که از سوی کمیته امداد دنبال می شود .

فرماندار حاجی‌آباد تصریح کرد: در حوزه ساخت مسکن محرومین اقدامات خوبی در بخش احمدی و مرکزی در حال انجام است ، آنچه که در بحث آموزش انتظار است این است که آموزش باید بنیادین و از مقاطع ابتدایی پیگیری و هدایت شود.

خرم نسب ادامه داد: شهرستان در زمینه کشاورزی و معدن دارای پتانسیل و ظرفیت خوبی است که باید آموزش متناسب با این ظرفیت ها باشد .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به شرایط آب و هوایی شهرستان اذعان کرد: کشت های گلخانه ای در شهرستان از کیفیت و کمیت خوبی برخوردار هستند.

خرم نسب یادآور شد: تعداد ۴۷ معدن در شهرستان وجود دارد که نیاز به نیروهای متخصص دارند.

وی در خصوص برنامه های اشتغالزایی کمیته امداد پیشنهاد داد: با ایجاد اشتغال ‌و تولید محصول باید فروشگاه های عرضه و فروش محصولات نیز در سطح استان جهت حمایت از تولیدات خرد و خانگی راه اندازی شود .

فرماندار حاجی‌آباد گفت: روستاهای شهرستان از ظرفیت های خوبی در صنایع دستی و محصولات دامی برخوردار هستند اما باید با راه اندازی مراکز خرید حمایت شوند.

بیت الهی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با اشاره به مهمترین دغدغه مجموعه کمیته امداد و نهادهای حاکمیتی مبنی بر توانمندسازی خانواده های تحت حمایت گفت: برای رفع این دغدغه دو اولویت آموزش و ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی خانواده های تحت حمایت ، کمیته امداد در زمینه شناسایی دانش آموزان مستعد و هدایت آنها به سمت دانشگاه از سال گذشته اقداماتی را شروع کرده است.

بیت الهی با اشاره به نامگذاری شعار سال به نام سال تولید,دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری خیر داد: بنا داریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی تعداد ۹۷۰ فرصت شغلی را در شهرستان با اعتبار ۴۱ میلیارد تومان در شهرستان ایجاد کنیم که در این راستا فرصت و ظرفیت‌های شهرستان شناسایی شده اند.

وی همچنین از اجرای پروژه‌های پنل خورشیدی گفت و خاطرنشان کرد.:اجرای این طرح فرصت بسیار مناسبی است چرا که هم تولید انرژی و کاهش قطعی های برق بر اثر افت ولتاژ صورت می گیرد و هم منبع درآمدی برای مددجویان خواهد بود.

مدیرکل کمیته امداد از اجرای پروژه پنل های خورشیدی به صورت مزرعه اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به نقش دهیاران ‌،شوراهای اسلامی و معتمدین در ایجاد اشتغال و ظرفیت های روستاهای شهرستان گفت: کسب و کارهای مناسب با ظرفیت شهرستان از جمله گلیم و فرش به صورت تضمینی از مددجویان خریداری می شود .


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.