دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > بررسی اصلاح پل ورودی شهر حاجی آباد در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٩١٨ 

 تاریخ:1401/04/01 


بررسی اصلاح پل ورودی شهر حاجی آباد در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان

علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد گفت: محور ورودی شهر حاجی آباد با ارائه طرح مناسب و عملیاتی اصلاح شود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان گفت: برنامه حفاری دستگاه‌های اجرایی در سطح شهرها و روستاها باید مطابق با برنامه مشخص و از پیش اعلام شده، طی قرارداد سه ماهه تنظیم اجرا شود.

وی با دعوت از مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بر بررسی نقاده حادثه خیز شهرستان تأکید کرد.

فرماندار حاجی‌آباد با اشاره به حوادث ورودی شهر حاجی آباد گفت: طرح اصلاح ورودی شهر توسط پلیس راهور تهیه و ارائه شود،

رییس شورای ترافیک شهرستان با بیان سرعت گیر ها باید بجا و در محل مناسب نصب شود، اظهار داشت: نقاطی که نیاز به نصب سرعت گیر وجود دارد توسط پلیس راهور مشخص و در اختیار شهرداری قرار داده شود.

معصومی شهردار حاجی آباد با اشاره به عدم رعایت ضوابط و قوانین حفاری از سوی برخی دستگاه‌ها افزود: اگر از عمر مفید آسفالت خیابان ها نگذشته باشد دستگاه متولی حفاری موظف است هزینه ها و روکش آسفالت را به شهرداری بپردازد.

وی در خصوص پل ورودی شهر گفت: شهرداری هر تصمیمی که در شورای ترافیک گرفته شود برای رفع مشکل مردم و بیماران انجام خواهد داد.

شهردار حاجی آباد یادآور شد: در جهت کاهش تصادفات شهری طی هفته های آینده روشنایی چهارراه ها و چراغ های راهنمایی و رانندگی انجام خواهد شد.

نماینده پلیس راهور در این نشست در خصوص اصلاح نقاط حادثه خیز شهری گفت: تقاطع میدان شانی و بلوار فردوسی باید اصلاح و رمپ راست گرد تعبیه شود.

وی تاکید کرد: برای کاهش تصادفات شهری باید با استفاده از سرعتکاه ، سرعت وسایل نقلیه را کاهش داد.

احمدپور بخشدار فارغان به کمبود علائم راهنمایی و رانندگی در محورهای سیرمند،کش رودخانه به سمت روستای نسا اشاره و افزود:جهت کاهش تصادفات در محور فارغان به بخوان نیاز به نصب گاردریل است .

احمدپور در ادامه درخواست اهالی روستای شاهرود مبنی بر احداث سرعت گیر در سطح روستا را مطرح کرد.

معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواستار ساماندهی ورودی درمانگاه جایین و معدنوییه شد.

راجی زاده رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان در خصوص نصب علائم محور روستای نسا گفت: مجوزهایی که تازه احداث شده و یا خواهند شد خط کشی و نصب علائم محور در قرارداد پیمانکار پیش بینی و باید نسبت به انجام آن اقدام کنند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان با اشاره به رمپ ورودی درمانگاه معدنوییه خاطرنشان کرد: نقاطی که اتصال به جاده اصلی دارند باید ورودی مورد نظر را مطابق با نقشه های رمپ استاندارد اجرا کنند که این مهم صورت نگرفته است.

وی خبر داد: جهت جلوگیری از حوادث جاده ای در محور علی آباد_وکیل آباد سرعت گیر نصب خواهد شد همچنین ساماندهی ورودی درمانگاه جایین نیز انجام خواهد شد.

راجی زاده اضافه کرد: اصلاح نقاط دوراهی شهدادی در بخش مرکزی و پیچ سیروییه در بخش فارغان در برنامه های سال‌جاری است که انجام خواهد شد.

نماینده پلیس راه گهکم با اشاره به افزایش حوادث جاده ای گفت: با توجه به کمبود اعتبارات باید اقدامات کم هزینه و پربازده را افزایش دهیم.

وی ادامه داد:نقاط حادثه خیز شهرستان احصا شده و در اختیار اداره راهداری داده خواهد شد.

میرزاده رییس آموزش پرورش نیز خواستار رفع مشکلات ترافیکی مدارس شاهد  شد.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.