دوشنبه ٢٩ اسفند ١٤٠١
اخبار > فرماندار حاجی آباد گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٨٨٧ 

 تاریخ:1401/03/29 


فرماندار حاجی آباد گفت:

امسال همزمان با فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی ،مراسم عزاداری این ایام برگزار و به صورت زنده از صداوسیمای استان هرمزگان پخش می شود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای اداری شهرستان با محوریت برنامه ریزی برگزاری مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: امام حسین علیه السلام  همه دارایی خود را برای عزت و سربلندی اسلام فدا کردند

خرم نسب ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی ایران با تاسی از انقلاب امام حسین علیه السلام شکل گرفت و امروز فرهنگ مقاومت در اقصا نقاط جهان حتی در کشورهای غیر مسلمان نیز در حال شکل گیری و ترویج است.

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر تعامل و همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری این مراسم یادآور شد:مراسم عزاداری  تاسوعا و عاشورای حسینی هرساله با حضور پرشور مردم متدین شهرستان برگزار می شد امسال نیز مانند سالهای گذشته در محل امامزادگان سید محمد و امیر نظام الدین علیه السلام برگزار و از شبکه استانی پخش خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین شریفی امام جمعه حاجی آباد در این نشست با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم رحلت حضرت امام خمینی ره در خصوص توصیه های رهبری اینچنین بیان کرد: نگذارید از انقلاب هویت زدایی کنند. امام ره روح انقلاب است نگذارید یاد امام کمرنگ یا تحریف شود.

امام جمعه حاجی آباد با بیان اینکه نباید مرتجحین در کشور نفوذ پیدا کنند افزود:فریب ‌و جنگ روانی دشمن را باید افشاء و از سرمایه های ایمانی مردم برای تولید عمل صالح استفاده کرد.

وی اضافه کرد:  امروز دشمن درصدد تخریب مسئولان است باید قدردان مسئولین باشیم و نگذارید وانمود کنند که کشور به بن بست رسیده است.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به اجرای سرود انقلابی سلام فرمانده در شهرستان اذعان کرد: کشور ایران روز به روز  شاداب تر و مقتدرتر  به راه خود ادامه می دهد و حدود ۴ هزار نفر از مردم شهرستان در اجرای این سرود شرکت کردند که جای بسی افتخار است.

امام جمعه حاجی آباد با اشاره به توطئه های دشمنان خاطرنشان کرد: گرانی در کل دنیا وجود دارد،مواد غذایی ۱۳ درصد در دنیا گران شده است ،بنزین در آمریکا،انگلیس و ترکیه ۷۰ درصد گران تر شده است و این گرامی تنها در ایران نیست ، برهی از کالاهایی که در کشورهای اروپایی کمیاب است در کشورما به وفور پیدا می شود ،ایران جزو پنج کشور دارنده صنعت کشتی سازی است و متعهد شده که چهار کشتی به ونزوئلا بسازد که تاکنون دو کشتی ساخته و تحویل داده است.

حجت السلام والمسلمین شریفی دستگاه امام حسین علیه السلام را از مهمترین دانشگاه ها و شفا بخش دانست و گفت: عزاداری محرم افتخاری برای شهرستان حاجی‌آباد است که باید حفظ کرد

وی بر لزوم برنامه ریزی منظم، برگزاری کیفی و ارزشی آیین ها به همراه انتقال پیام های ارزشمند واقعه عاشورا به عنوان اصل و ذات برگزاری مراسم عزاداری تاکید کرد.ایشان همچنین  با تاکید بر حفظ شعائر دینی در برگزاری آیین های عزاداری ،از مسئولان هیئات مذهبی خواست برای برگزاری شایسته آیین های عزاداری در این ایام تلاش کنند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.