اخبار > فرماندار حاجی‌آباد گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٣٠٣٩٨ 

 تاریخ:1401/05/10 


فرماندار حاجی‌آباد گفت:

هرگونه ساخت و ساز غیرمجازی در سطح روستاها و شهرها از طریق سامانه سپاس رصد می شود

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد، علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در نشست پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمحاز اظهار کرد: کلیه ساخت و سازهای غیرمجاز در سامانه سپاس رصد می شود که بخشداران موظف هستند بخش شهری و روستایی را تفکیک و جهت هرگونه برخورد قانونی در اختیار شهرداران و دهیاران قرار دهند.


فرماندار حاجی‌آباد با تاکید بر برخورد جدی و قانونی با متخلفین حوزه ساخت و ساز غیرمجاز افزود: موارد تخلفی که از طریق سامانه گزارش می شود باید به صورت میدانی بازدید و در چارچوب قانون عمل شود.

وی در راستای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز گفت:باید با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی مناسب و آموزش به مردم از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز جلوگیری کرد، بنیاد مسکن برای هر روستا و متناسب با نیاز مردم زمین پیش بینی ، به روستا الحاق و نسبت به بازنگری طرح های هادی اقدام کند.

وی تصریح کرد: ادارات منابع طبیعی و جهاد کشاورزی موظف هستند از اراضی ملی و کشاورزی محافظت کنند .

فرماندار حاجی‌آباد ادامه داد: دهیاران با نصب بنرهای اطلاع رسانی در روستاها نسبت به تبعات قانونی تغییر کاربری ها و ساخت و ساز غیرمجاز اقدام کنند.

خرم نسب یادآور شد: اکنون طرح های سه جانبه و دوجانبه ساخت مسکن در روستاها فعال هستند که متقاضیان ساخت مسکن می توانند از مزایای آنها بهره مند شوند.

در ادامه این نشست در خصوص مشکلات برخی از محلات شهر حاجی آباد بحث و گفتگو شد که به اداره راه و شهرسازی ماموریت داده شد تا گزارش کاملی از وضعیت آنها به همراه نقشه تهیه و ارائه نماید.


.انتهای پیام


خروج