پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > سازمان برنامه و بودجه استان راهبری توسعه هرمزگان را در دستور کار قرار دهد


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٩٠٤
تاریخ:سه شنبه ٣١ خرداد ١٤٠١

استاندار هرمزگان:
سازمان برنامه و بودجه استان راهبری توسعه هرمزگان را در دستور کار قرار دهد

صیادی و تجارت، کسب و کارهای تاریخی مردمان هرمزگان بوده که با احیای مجدد می‌توانند اشتغال‌زایی بسیار خوبی ایجاد کنند

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان عصر امروز در جلسه مشترک با رئیس سابق، سرپرست فعلی و کارکنان سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه به عنوان مغز متفکر نقش مهمی در توسعه استان ایفا می‌کند و با تصمیم سازی درست در زمینه تخصیص بودجه می‌تواند به رشد استان کمک کند.
وی افزود: از تصمیمات و اقدامات هیجانی گریزان هستم و اعتقاد دارم تصمیم گیری از روی احساس موجب گرفتاری در آینده خواهد شد از این رو نیاز است در مسائل اساسی استان از جمله در بحث برنامه و بودجه بر اساس عقل تصمیم‌گیری شود تا در روند توسعه استان شاهد پیشرفت باشیم.
استاندار هرمزگان گفت: ما به پایان راه توسعه آسان رسیده‌ایم و نیاز است برای رسیدن به توسعه نوین گام‌های مهمی در حوزه نرم افزاری برداریم تا شاخص‌های مد نظر در حوزه رشد و توسعه استان محقق شوند بنابراین محدود کردن سازمان برنامه و بودجه صرفا به اقدامات سخت افزاری جفا به آینده این استان خواهد بود.
وی تصریح کرد: در توسعه باید بر روی امور بزرگ و شاهرگ‌ها تمرکز کرد و از هدر رفت بودجه در طرح‌هایی که سود دائمی برای استان ندارند و کمک چندانی به پیشرفت و توسعه نخواهند کرد باید جلوگیری کرد.
مهندس دوستی با تشریح موقعیت خاص استراتژیکی استان هرمزگان و مزیت ترانزیتی این استان به نسبت سایر استان‌ها و حتی کشورهای همسایه، بزرگترین نگرانی فعلی استان در این حوزه برشمرد و نیاز امروز را بهبود فرآیندها برای ثبات در مزیت لجستیکی و ترانزیتی و ارتقا جایگاه فعلی دانست و گفت: در دو بخش مهم و حیاتی نیاز است ورود جدی صورت گیرد، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها اصلاح فرآیندها است مزیت استان هرمزگان و شهر بندرعباس، بندری بودن و ترانزیتی بودن آن است باید با اصلاح فرآیندها و بهبود وضعیت فعلی موجب کاهش معطلی کامیون‌ها و به روز کردن تجهیزات تخلیه و بارگیری شد تا همچنان این مزیت مهم برای این شهر بماند.
وی صیادی و تجارت را دو شغل و فعالیت اقتصادی مهم استان هرمزگان در طول تاریخ برشمرد و گفت: هر قوم برای خود کسب و کارهای تاریخی دارد که مردمان هرمزگان از دیرباز به پیشه صیادی و تجارت دریایی مشغول بوده‌اند و باید اکنون نیز با استفاده از ایده‌های جدید این پیشه‌های اشتغالزا را احیا کرد.
استاندار هرمزگان ادامه داد: باید جایگاه ارتزاق سنتی مردم که صید و تجارت است را احیا کنیم که نیازمند سرمایه‌گذاری خاصی نیست بلکه با برخی سیاست‌گذاری‌های نرم افزاری می‌توان این چالش را رفع و به ایجاد اشتغال پایدار در استان کمک کرد.
وی افزود: برای این مسئله و مراکز تقویت ذخایر ماهیان، تقویت زیستگاه ماهیان و برق رسانی به مزارع پرورش میگوی استان در سفر اخیر رئیس جمهور نیز اعتبار دریافت شد اگر بر روی این موارد پافشاری شود به نتیجه می‌رسیم و از سازمان برنامه و بودجه هم راهبری توسعه را انتظار دارم.
مهندس دوستی گفت: توسعه بالا دستی در استان اتفاق افتاده اما باید خوشه‌های صنعتی مرتبط با صنایع استان نیز ایجاد شود که سیاست گذاری و پافشاری بر تحقق آن نیازمند عزمی راسخ است تا بتوان علاوه بر رسیدن به توسعه، وضعیت اشتغال و درآمد استان را بهبود بخشید.
وی با اعلام حمایت قاطع از شاکری سرپرست فعلی سازمان برنامه و بودجه هرمزگان، صالح دریانورد ریاست سابق این سازمان را فردی پاکدست، صالح و مورد وثوق تمامی جریانات سیاسی استان دانست و گفت: آقای دریانورد فردی شریف است که حتی منتقدان نیز از وی به نیکی یاد می‌کند و اولویت ما هم ماندن وی در این سمت بود.
گفتنی است در پایان این جلسه از زحمات دکتر صالح دریانورد ریاست سابق سازمان برنامه و بودجه هرمزگان از سوی استاندار هرمزگان تقدیر شد.

شماره خبر : ٢٩٩٠٤
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/19
بازدید امروز: 1352 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9088350 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 3