پنج شنبه ٢٠ مرداد ١٤٠١
 En
پرتال استانداری
اخبار > معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:


نسخه چاپي
ارسال به دوست
شماره خبر:٢٩٨٦١
تاریخ:جمعه ٢٧ خرداد ١٤٠١


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان:

ساماندهی سواحل می تواند نقش بسزایی در توسعه هرمزگان ایفا ‌‌‌کند/ضرورت تدوین طرح جامع ایجاد شناگاه امن در مناطق ساحلی هرمزگان/لزوم برنامه ریزی برای کاهش آمار غرقی ها در مناطق ساحلی هرمزگان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: توجه به سواحل استان می تواند نقش بسزایی در توسعه استان با جذب خیل عظیم گردشگران ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان؛ دکتر احسان کامرانی در جلسه ستاد ساماندهی سواحل استان با اشاره به اهمیت جایگاه ساحلی استان، عنوان کرد: وجود بیش از ٢٠٠٠ کیلومتر نوار ساحلی مزیت بسیار بزرگی است که توجه به آن می تواند نقش بسزایی در توسعه استان ایفا کند.

وی در همین خصوص،افزود: وجود نوار ساحلی بکر و گسترده در هرمزگان فرصت بسیار مهمی است که در صورت ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی زمینه جذب خیل عظیم گردشگران را در سراسر استان مهیا خواهد كرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد:ایجاد شناگاه های امن و پلاژهای ویژه بانوان و آقایان در مناطق ساحلی می تواند به توسعه این مناطق با جذب گردشگران کمک شایانی کند.

کامرانی در همین خصوص افزود: ایجاد امکانات مناسب در مناطق ساحلی از جمله تعیین محل های امن برای شنا، استقرار تیم های نجات غریق و احداث پلاژه های ویژه بانوان و آقایان از مطالبات مهم مردمی است  که ضروری است در دستور کار فرمانداران و شهرداران ساحلی استان قرار گیرد.

وی گفت: تعیین محل های امن برای شنا در مناطق ساحلی گردشگر پذیر استان نقش مهمی در کاهش آمار نگران كننده غرقی ها دارد که نیازمند توجه ویژه است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: برنامه ریزی برای کاهش آمار غرقی ها در مناطق ساحلی استان ضروری است و لازم در دستور کار دستگاه های اجرایی ذیربط قرار گیرد.

کامرانی تصریح کرد:شهرداران شهرهای ساحلی تدوین طرح جامع مديريت سواحل و در ذيل ان ایجاد شناگاه امن را در دستور کار قرار دهند تا شاهد اقدامات مناسب در راستای ساماندهی سواحل استان باشیم.

وی افزود: زیباسازی سواحل،ایجاد امکانات رفاهی مناسب با شعائر اسلامي ، فرهنگ از جمله نمازخانه،دوش حمام، نصب علائم هشدار دهنده و سرویس های بهداشتی از جمله اقداماتی است که ضروری است در دستور کار فرمانداران و شهرداران شهرهای ساحلی قرار گیرد.

شماره خبر : ٢٩٨٦١
انتهای پیام.


خروج
آدرس : رسالت جنوبی - جنب پارک دولت - استانداری هرمزگان
تلفن تماس : ۳۱ - ۳۳۶۱۰۵۳۰ - ۰۷۶
کدپستی : ۱۵۱۹۹۹۷۱۱۳
شماره فکس : ۴ - ۳۳۶۱۰۴۶۳ - ۰۷۶
شماره پیامکی: ۵۰۰۰۲۷۶۱
آدرس الکترونیکی : info@hormozgan.ir
آخرین بروز رسانی: 1401/05/19
بازدید امروز: 1408 | تعداد کل بازدیدکنندگان: 9088406 | تعداد بازدیدکنندگان آنلاین: 2