شنبه ٠٤ تير ١٤٠١
سر خط خبرها
رییس جدید اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی حاجی‌آباد معرفی شد
فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر گفت:
رییس بنیاد مسکن حاجی آباد معرفی شد
در نشست مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره استان هرمزگان با فرماندار حاجی آباد مطرح شد:
بررسی اصلاح پل ورودی شهر حاجی آباد در نشست شورای هماهنگی ترافیک شهرستان
نشست طرح تفصیلی شهر حاجی آباد
فرماندار حاجی‌آباد در نشست هم اندیشی اجرای طرح هویت دار کردن دام ها گفت:
فرماندار حاجی‌آباد در نشست کارگروه عفاف و حجاب گفت:
فرماندار حاجی آباد گفت:
فرماندار حاجی‌آباد در نشست شورای آموزش و پرورش گفت:
فرماندار حاجی‌آباد گفت:
بازدید فرماندار حاجی‌آباد از محل جانمایی احداث ناحیه صنعتی بخش احمدی
ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه اسلام مبارکباد
دیدار مهندس عارفی معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان با فرماندار حاجی آباد
از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی در حاجی آباد تجلیل شد
اخبار > علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد گفت:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٤٨٤ 

 تاریخ:1401/02/24 


علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد گفت:

کمبود کالایی در سطح بازار وجود ندارد/مردم هرگونه کمبود کالایی را از طریق سامانه ۱۲۴ اداره صمت اعلام نمایند

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،علی خرم نسب فرماندار حاجی‌آباد در جمع نمازگزاران نماز جمعه  شهرستان اظهار کرد:نظام جمهوری اسلامی برخواسته از مردم است که خود مردم محور شکل گیری نظام بودند و این مردم هستند که با رهبری ولی فقیه این نظام را ادامه خواهند داد.

خرم نسب با بیان اینکه ارز ترجیحی که در دولت قبل برای تامین ۲۵ کالا تخصیص داده شده بود گفت : هدف از این ارز کاهش تورم و کمک به معیشت مردم بود اما با گذر زمان و حوادث امروز این ارز نتوانست نیازهای مردم را پاسخ دهد ، از این رو ارز اختصاص یافته به ۲۵ کالا ، اختصاص آن کم کم حذف و به ۵ کالا رسید، از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰، ۶۰ میلیارد دلار ارز برای کالا اختصاص یافته بود که باعث ایجاد  تورم ۳۰۰ درصدی شد .

فرماندار حاجی آباد اضافه کرد: دولت در طول شش ماه گذشته با کار کارشناسی به دنبال راه حل مناسب برای کمک به معیشت مردم بود و  به این نتیجه رسید که این یارانه در اختیار  خود مردم قرار دهند تا تعادلی در جامعه ایجاد و مردم از آن بهره مند شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان افزود: مردم به ده دهک تقسیم که برای سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان، برای دهک چهارم تا نهم هر نفر ۳۰۰ هزار تومان و دهک دهم هم مشمول یارانه نمی شوند.

وی خاطرنشان کرد: ارز نان و دارو حذف نمی شود و ارز سایر کالاها حذف و به مردم داده می شود، افراد با ارز نیمایی کالا وارد می کنند که هم کمک به تولیدکننده داخلی می شود و امکان رقابت برای تولیدکننده بوجود می آید و به ارزآوری جامعه کمک می کند ،در گذشته ارز از کشور خارج و سودی برای مردم نداشت، مردم با اختصاص یارانه کالاها را خریداری و به کاهش تورم در جامعه کمک می کند .

خرم نسب یادآور شد: افرادی هستند که یارانه نگرفته اند یا مشکلاتی دارند که اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی مسولیت رسیدگی به درخواست مردمی در این زمینه را دارد ، افراد می توانند به صورت حضوری به این اداره مراجعه یا از طریق سایت اعلام شده تا پایان سال ۱۴۰۱ اقدام نمایند.

فرماندار حاجی آباد افزود: دولت برای خرده دامداران کارت دام در نظر گرفته است که با مراجعه به بانک کشاورزی از تسهیلات در نظر گرفته استفاده نمایند،همچنین برای کارخانه داران نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده است .

فرماندار حاجی آباد گفت: در شهرستان و در فروشگاه ها کمبودی وجود ندارد ،کالاها به اندازه در شهرستان وجود دارد اگر مردم احساس کردند کمبود کالایی وجود دارد با سامانه ۱۲۴ اعلام کنند ، به اداره تعزیرات هم دستور داده شده است که نظارت کافی بر بازار  و تذکرات لازم به متخلفان داده شود.

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.