75
فرمانداری حاجي آباد - اخبار > نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد
آخرین اخبار
اخبار > نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩١٤٨ 

 تاریخ:1398/06/11 


نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد گفت: موفقیت تمام برنامه های ملی در سطح جامعه نیازمند کمک و همکاری به آموزش و پرورش است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آبادُ حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست شورای آموزش و پرورش ضمن تسلیت ایام محرم با اشاره به اهمیت وجود آموزش و پرورش توانمند و پویا گفت: اگر بخواهیم در همه حوزه های سیاسیُ علمی پژوهشیُ اقتصادی و ... رشد کنیم توجه به آموزش و پرورش یک اصل پایه است.

جهانگیری یادآور شد: موفقیت تمام برنامه های ملی در سطح جامعه نیازمند کمک و همکاری به آموزش و پرورش است.

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر کیفیت و عدالت آموزشی تصریح کرد: در آستانه بازگشایی مدارس ُ بررسی وضعیت مدارس ناایمنُ ثبت نام دانش آموزانُ ساماندهی معلمان و تجهیزات لازم از اولویت های کاری آموزش و پرورش است.

وی افزود: در ساخت مدارس در دولت تدبیر و امید در شهرستان اقدامات خوبی شده است اما کافی نیست باید فضایی ایجاد کنیم که دانش آموزان به جایگاه علم و دانش پی ببرند.

رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد: سرویس مدارس از دغدغه های ما و خانواده هاست ُ برنامه ریزی شود که در ابتدای مهر مشکلی در این خصوص  نداشته باشیم و خانواده ها به سراغ سرویس های مدارس معتبر بروند.

جهانگیری گفت: جلب سرمایه های مردمی و مشارکت خیرین از منابع قابل اعتماد و ارزشمند است که با دعوت از آنها هم به دانش آموزان بی بضاعت کمک می شود و هم بخشی از مشکلات آموزش و پرورش حل می شود.

حسین پور رییس آموزش و پرورش شهرستان در این نشست با اشاره به تجهیزات خریداری شده برای مدارس گفت: تعداد 185 صندلی و تعداد 15 دستگاه رایانه جهت هوشمندسازی مدارس خریداری شده است.

حسین پور افزود: برای سال تحصیلی پیش رو تعداد 342 کلاس درس ابتداییُ 125 کلاس درس متوسطه اولُ 45 کلاس درس متوسطه دومُ 52 کلاس درس کار و دانش و تعداد 17 کلاس درس فنی و حرفه ای پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید به تعداد 1160 نفر معلم نیازمندیم که تاکنون 933 نفر ابلاغات خود را دریافت کرده اند و مابقی نیز به زودی ساماندهی می شوند.

رییس آموزش و پرورش از برگزاری مراسم احلی من العسل ویژه دانش آموزان متوسطه اول و دوم در شانزدهم شهریورماه سالجاری خبر داد و افزود: این سوگواره در هفتمین روز از ماه محرم در محل امامزادگان سید محمد و امیرنظام الدین شهر حاجی آباد برگزار می شود.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در حال آماده شدن است و هدف از تهیه این سند تصمیم گیری در خود مناطق است و از تعداد دستورالعمل ها و بخشنامه های کلی برای تمامی مناطق کاسته شود که بعد از نهایی شدن به مدارس ارسال می شود.

 


.انتهای پیام


خروج