چهارشنبه ٢٩ آبان ١٣٩٨
سر خط خبرها
برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد
کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان
نهمین نشست شورای اداری شهرستان حاجی آباد با دستور کار برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان برگزار شد.
پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
نباید به بهانه های مختلف تولید را تعطیل کرد.
تاکنون هیچ گونه ریزش ملخی در شهرستان حاجی آباد مشاهده نشده است/ بارندگی های اخیر در شهرستان خسارتی نداشته است.
پیگیری ایجاد پل عابر پیاده در روستاهای پرجمعیت و حاشیه جاده اصلی شهرستان
نشست کتابداران شهرستان با فرماندار حاجی آباد
از امکانات موجود برای جلب رضایتمندی مردم استفاده شود
راهپیمایی یوم الله 13 آبان نمایش انزجار از استکبار جهانی
پیام فرماندار حاجی آباد به مناسبت بوم الله 13 آبان
برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان حاجی آباد با موضوع تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری برگزار شد.
دیدار دکتر مهریاری معاون دفتر توسعه ایمنی و حریم راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با فرماندار حاجی آباد
دستاورد وقف خدمت به مردم است.
اخبار > نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان برگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٧٣٦ 

 تاریخ:1398/07/30 


نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان برگزار شد.

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان گفت: همه دغدغه کارگروه رفع موانع تولید ایجاد اشتغال است.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آباد ُ حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان گفت: امروز همه دغدغه کارگروه رفع موانع تولید ایجاد اشتغال است و باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل های شهرستان برای ایجاد شغل استفاده کنیم.

جهانگیری افزود: حمایت از سرمایه گذار و حمایت از مردم در ایجاد اشتغال از اولویت کاری همه دستگاه های اجرایی شهرستان است .

وی تصریح کرد: نباید افرادی با شعار  ایجاد اشتغال وارد شهرستان شوند و توجهی به مردم منطقه نداشته باشند ُ اگر مجوز جهت تولید صادر می شود باید اشتغالزا برای مردم باشد.

فرماندار حاجی آباد تاکید کرد: نگاه ما به سرمایه گذار در راستای رونق تولید و ایجاد اشتغال مثبت است .

رییس کارگروه رفع موانع تولید شهرستان در ادامه با اشاره به مشکل معدن تنگ زاغ در خصوص برق و مشکل چاه آب معدن دولومیت سرچاهان دستورات لازم را جهت پیگیری و رفع آنها صادر نمود.

جهانگیری با تاکید بر پیگیری اداره صنعت و معدن بر پرداخت تسهیلات به معدن کنسانتره روستای چاله مورت گفت:  اداره فنی و حرفه ای  آموزش های لازم را به نیروهای مورد نیاز صنایع معدنی در اولویت کار خود قرار دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از احداث راه روستایی چاله الیاس با مشارکت بخش خصوصی خبر داد و گفت: راه روستایی چاله الیاس با مشارکت بخش خصوصی و اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به زودی شروع به کار می کند.

فرماندار حاجی آباد عنوان کرد: پروانه های بهره برداری معادنی که تاریخ اعتبار آنها گذشته است باید تمدید شوند و معادن جدید باید در قالب تشکیل شرکت تعاونی به مردم واگذار شود.

وی ضمن تاکید بر ایجاد اشتغال از سوی معدن داران افزود: معادن خوراک لازم را در اختیار کارگاه های کنسانتره احداث شده در شهرستان قرار دهند و کارگران این معادن باید از حداقل های حقوق کارگری و بیمه برخوردار باشند.

سعدینی معاون معدنی اداره کل صنعتُ معدن و تجارت استان هرمزگان در این نشست گفت: پیرو سفر استاندار هرمزگان به دهستان کوهشاه و بازدید از معادن این منطقه جلسه کارگروه رفع موانع تولید شهرستان حاجی آباد تشکیل شد .

سعدینی از مطالعه پهنه دهستان کوهشاه توسط شرکت ایمیدور گفت و افزود: مطالعات این شرکت پیشرفت خوبی داشته است و ظزف یکماه آینده گزارش نهایی آن ارائه می شود.

وی در ادامه بر تاکید استاندار محترم بر آموزش نیروی مورد نیاز صنایع معدنی از سوی اداره فنی و حرفه ای و توسعه راههای روستایی از طریق بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: آمادگی واگذاری مجوزات لازم به بخش خصوصی که هم به نفع مردم و هم به نفع معادن باشد هستیم.

نظری معاون آموزشی اداره کل فنی و حرفه ای استان هرمزگان با بیان ظرفیتهای آموزشی این اداره گفت: ظرفیت های آموزشی این اداره هم در شهر و هم در روستاها وجود دارد و در حال حاضر علاوه بر مرکز ثابت فنز و حرفه ای درشهر حاجی آباد ُ 4 مرکز آزاد هم داریم .از محل طرح های اقتصاد مقاومتی نیز کارآموز در محیط واقعی کار آموزش می بیند و در پایان دوره آموزش گواهینامه دریافت می کند.

وی از آمادگی اداره فنی و حرفه ای بر آموزش نیروهای مورد نیز صنایع معدنی خبر داد و افزود: بعد از انجام نیازسنجی مبنی بر رشته های مورد نیاز برای آموزش ُ دوره های آموزشی برگزار می شوند.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.