پنج شنبه ١٩ تير ١٣٩٩
سر خط خبرها
پیام فرماندار حاجی آباد به مناسبت هفته قوه قضاییه
بازدید فرماندار حاجی‌آباد از پروژه های شهرک صنعتی شهر حاجی آباد
آسفالت 71 کیلومتر راههای روستایی شهرستان و 90 درصد از کل راههای خاکی مصوب در بخش احمدی
مردم بزرگترین نقش برای مهار و کنترل شیوع ویروس کرونا دارند.
بازدید فرماندار حاجی آباد از صنوف سطح شهر حاجی آباد
اجرای طرح غربالگری اصناف در شهرستان حاجی آباد برای مقابله با شیوع کرونا
بازدید فرماندار حاجی آباد از پست ۶۳ کیلو ولت دو راهی دهستان
مراسم تکریم و معارفه رئیس بهزیستی شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
دیدار رئیس و کارکنان اداره محیط زیست شهرستان حاجی آباد با فرماندار.
کرونا در کمین ما
اولین نشست کمیته برنامه‌ریزی شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
پلمپ سه واحد صنفی در بازدید فرماندار حاجی آباد از صنوف مختلف سطح شهر حاجی آباد
رییس ستاد مبارزه با کرونا گفت:
رییس ستاد مبارزه با کرونا گفت:
فرماندار حاجی آباد گفت:
اخبار > برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٨٥٦ 

 تاریخ:1398/08/11 


برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری

بهنام کریمی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد در نشست اعضای مدیریت بحران شهرستان گفت: مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان حاجی آباد برگزار می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آباد ُ نشست شورای هماهنگی  مدیریت بحران شهرستان با دستور کار برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مانور زلزله برگزار شد.

بهنام کریمی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد در این نشست هدف از برگزاری مانور زلزله ُ آماده سازی دانش آموزان برای مواجهه با موارد بحران خواند و گفت: مانور به صورت محله محور برگزار می شود  و هدف از اجرای آن آمادگی و مشارکت اهالی محله در زمان بروز زلزله می باشد.

کریمی خاطرنشان کرد: با رویکرد محله محوری علاوه بر دانش آموزان ُ ساکنان محله ها نیز با نقاط خطر و آسیب پذیری محدوده زندگی خود آشنا و آموزش های لازم برای کاهش خطرات را فرامی گیرند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد با تاکید بر برگزاری مانور زلزله در روستاها افزود: افزایش آگاهی و ارتقاء آمادگی افراد مختلف جامعه بویژه روستاها باید مورد توجه و مانور زلزله در مدارس مراکز بخش ها وشهرها برگزار شود .

وی در ادامه با توجه به بارندگی های اخیر و موقعیت شهرستان در وقوع سیلاب های فصلی یادآور شد: پیشگیری مهمترین اقدام در مواجهه با خطرات ناشی از حوادث احتمالی است و همه مجموعه های شهرداری و بخشداری ها برای مقابله با بحران های مختلف آمادگی داشته باشند.

کریمی با اشاره به ضرورت مطالعه و شناسایی نقاط آسیب پذیر عنون کرد: ادارات منابع طبیعی و آب منطقه ای مسیر رودخانه ها و آب راهه ها را بررسی  و در صورت گرفتگی آنها را تخلیه کنندُ همچنین بازدیدهای میدانی انجام و سیل بندها تقویت و کنترل شوند.

وی از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها گفت و افزود: از آنجایی که پیش بینی به موقع شرایط جوی مهم است براس کاهش آسیب ها باید از تمام ظرفیت های شهرستان بخصوص بخش خصوصی استفاده کرد.

 

 

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.