جمعه ١٥ آذر ١٣٩٨
سر خط خبرها
هیات اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه فرعی شهرستان حاجی آباد تشکیل شد.
برگزاری نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد
کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان
نهمین نشست شورای اداری شهرستان حاجی آباد با دستور کار برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری کنگره ملی 1500 شهید استان هرمزگان برگزار شد.
پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
نباید به بهانه های مختلف تولید را تعطیل کرد.
تاکنون هیچ گونه ریزش ملخی در شهرستان حاجی آباد مشاهده نشده است/ بارندگی های اخیر در شهرستان خسارتی نداشته است.
پیگیری ایجاد پل عابر پیاده در روستاهای پرجمعیت و حاشیه جاده اصلی شهرستان
نشست کتابداران شهرستان با فرماندار حاجی آباد
از امکانات موجود برای جلب رضایتمندی مردم استفاده شود
راهپیمایی یوم الله 13 آبان نمایش انزجار از استکبار جهانی
پیام فرماندار حاجی آباد به مناسبت بوم الله 13 آبان
برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری
جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان حاجی آباد با موضوع تخصیص اعتبار به روستاهای فاقد دهیاری و مناطق عشایری برگزار شد.
دیدار دکتر مهریاری معاون دفتر توسعه ایمنی و حریم راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با فرماندار حاجی آباد
اخبار > برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٨٥٦ 

 تاریخ:1398/08/11 


برگزاری مانور زلزله با رویکرد محله محوری

بهنام کریمی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد در نشست اعضای مدیریت بحران شهرستان گفت: مانور زلزله همزمان با سراسر کشور در مدارس شهرستان حاجی آباد برگزار می شود.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آباد ُ نشست شورای هماهنگی  مدیریت بحران شهرستان با دستور کار برنامه ریزی و هماهنگی برگزاری مانور زلزله برگزار شد.

بهنام کریمی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد در این نشست هدف از برگزاری مانور زلزله ُ آماده سازی دانش آموزان برای مواجهه با موارد بحران خواند و گفت: مانور به صورت محله محور برگزار می شود  و هدف از اجرای آن آمادگی و مشارکت اهالی محله در زمان بروز زلزله می باشد.

کریمی خاطرنشان کرد: با رویکرد محله محوری علاوه بر دانش آموزان ُ ساکنان محله ها نیز با نقاط خطر و آسیب پذیری محدوده زندگی خود آشنا و آموزش های لازم برای کاهش خطرات را فرامی گیرند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری حاجی آباد با تاکید بر برگزاری مانور زلزله در روستاها افزود: افزایش آگاهی و ارتقاء آمادگی افراد مختلف جامعه بویژه روستاها باید مورد توجه و مانور زلزله در مدارس مراکز بخش ها وشهرها برگزار شود .

وی در ادامه با توجه به بارندگی های اخیر و موقعیت شهرستان در وقوع سیلاب های فصلی یادآور شد: پیشگیری مهمترین اقدام در مواجهه با خطرات ناشی از حوادث احتمالی است و همه مجموعه های شهرداری و بخشداری ها برای مقابله با بحران های مختلف آمادگی داشته باشند.

کریمی با اشاره به ضرورت مطالعه و شناسایی نقاط آسیب پذیر عنون کرد: ادارات منابع طبیعی و آب منطقه ای مسیر رودخانه ها و آب راهه ها را بررسی  و در صورت گرفتگی آنها را تخلیه کنندُ همچنین بازدیدهای میدانی انجام و سیل بندها تقویت و کنترل شوند.

وی از تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها گفت و افزود: از آنجایی که پیش بینی به موقع شرایط جوی مهم است براس کاهش آسیب ها باید از تمام ظرفیت های شهرستان بخصوص بخش خصوصی استفاده کرد.

 

 

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : 35425297
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : بلوار شهید بهشتی .میدان امییر کبیر

شهرستان حاجی آباد

شهرستان حاجي آباد تا اواخر سال 1372 از بخش های تابع شهرستان بندرعباس محسوب می گردید كه از تاریخ 25/11/1372 بعنوان هشتمین شهرستان استان در نظر گرفته شد. اين شهرستان با مساحت 7/10955 کیلومتر مربع در شمال استان هرمزگان قرار دارد. ارتفاع متوسط آن از سطح دریا 1200 متر است.