75
فرمانداری حاجي آباد - اخبار > پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حاجی آباد برگزار شد.
آخرین اخبار
اخبار > پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حاجی آباد برگزار شد.


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٩٩٦٢ 

 تاریخ:1398/08/20 


پنجمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان حاجی آباد برگزار شد.

حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست شورای اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گفت: با توجه به ظرفیتی که در شهرستان وجود دارد باید اقدامات و فعالیتهای اشتغالزایی ادامه دار باشد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی آبادُ حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست شورای اشنغال و سرمایه گذاری شهرستان گفت:با توجه به ظرفیتی که در شهرستان وجود دارد باید اقدامات اشتغالزایی ادامه دار باشد.

جهانگیری در ادامه با بیان اینکه در طرح های اشتغالزایی باید به نیروی بومی توجه شود خاطرنشان کرد: کارفرمایان اولویت جذب نیروی مورد نیاز خود را افراد بومی قرار دهند .

وی در بخش دیکری از سخنان خود با اشاره به احداث شهرگ صنعتی دولومیت ُ کنسانتره تنگ زاغ و معادن دهستان کوهشاه و تعهد اشتغال این طرح ها تاکید کرد: کارفرمایان از اکنون رشته های  مورد نیاز خود را به مرکز فنی و حرفه ای شهرستان اعلام تا نیروی کار مورد نیاز آموزش های لازم را ببینند.

رییس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری حاجی آباد اضافه کرد: دستگاه های متولی ایجاد اشتغال پیگیر تسهیلات اختصاص داده شده باشند و نباید این تسهیلات برگشت بخورد .

فرماندار حاجی آباد خواستار همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان با بنیاد علوی مستقر در شهرستان در راستای توانمندسازی روستاییان و ایجاد اشتغال شد.

وی با تاکید بر اینکه اشتغال ایجاد شده در شهرستان باید در سامانه رصد ثبت شود اضافه کرد: کارفرمایان ُ بیمه کارکران را نادیده نگیرند .

نماینده عالی دولت در شهرستان با اشاره به سیاستهای دولت در ایجاد اشتغال یادآور شد: جذب و حمایت از  سرمایه گذار در اولویت دستگاه های اجرایی قرار گیرد.

قاسمی افشار رییس اداره کارُ تعاون و رفاه اجتماعی و دبیر کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان گفت: از ابتدای سالجاری تعداد 743 شغل در سامانه رصد شهرستان به ثبت رسیده است که با توجه به سهمیه شهرستان ُ 50 درصد آن محقق شده است.

وی با اشاره به سرشماری سال 95 و تعداد بیکاران شهرستان افزود: تعداد بیکاران واقعی شهرستان با فرصتهای شغلی ایجاد شده در سالهای اخیر کاهش یافته است.


.انتهای پیام


خروج