اخبار > معاون سیاسی،امنیتی ‌و اجتماعی فرمانداری حاجی آباد عنوان کرد:


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٥٤٧ 

 تاریخ:1401/02/27 


معاون سیاسی،امنیتی ‌و اجتماعی فرمانداری حاجی آباد عنوان کرد:

دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی باید با همدلی و همراهی برای دستیابی به نعمت سلامت تلاش کنند/ در موضوع همه‌گیری ویروس کرونا شاهد همدلی و اتحاد در کنار مشارکت مردم بودیم

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری حاجی‌آباد،محمد سالاری پور معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری در نشست شورای سلامت با تبریک هفته ملی جمعیت گفت: قانون امتیازاتی برای خانواده ها در راستای رشد و جوانی جمعیت در نظر گرفته است که باید به درستی اطلاع رسانی شود.

سالاری پور در ادامه ضمن تشکر از زحمات مجموعه بهداشت و درمان در مبارزه با بیماری کرونا افزود: با تعامل همه دستگاه ها و نهادها و همراهی مردم در شهرستان برنامه های مبارزه با بیماری کرونا اجرایی و نتایج مثبتی را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: در راستای فرهنگ سازی و کمک به جوانان در ازدواج آسان و پیشگیری از آسیب های اجتماعی موفق گروه های مشاوره با همکاری بخشداری ها در روستاها حضور داشته باشند.

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی فرمانداری با اشاره به سلامت عمومی شهروندان تاکید کرد: شهرداری و اداره آب و فاضلاب شهرستان نسبت به ساماندهی روان آب ها اقدام کنند.

سالاری پور اضافه کرد: دولت در حذف ارز ترجیحی همه جوانب را سنجیده و مردم نگران نباشند ، افرادی که در خصوص یارانه واریزی اعتراض دارند می توانند از طریق تلفن گویا و سامانه وزارت رفاه اقدام نمایند.

حجت الاسلام و المسلمین شریفی امام جمعه حاجی آباد با تسلیت درگذشت آیت الله فاطمی نیا به ویژگی‌های مدیران اشاره و اظهار کرد: مدیران باید دارای تقوا و سعه صدر باشند تا در جامعه اثرگذار باشند.

امام جمعه حاجی آباد با تاکید بر جهاد تبیین از سوی همه اقشار جمعه از مجاهدان عرصه سلامت تشکر و اضافه کرد: کادر درمانی شهرستان در این دو سال با همه گیری بیماری کرونا زحمات فراوانی متحمل و از جان خود گذشتند.

ایشان خاطرنشان کرد: با شروع فصل تابستان و آغاز مسافرت‌ها باید تدابیر بهداشتی در این خصوص اندیشیده و با نظارت مستمر سلامت عمومی شهروندان را حفظ کرد.

شریفی با اشاره به پیری جمعیت در کشور و بخصوص شهرستان حاجی آباد که آمار کاهشی در توالد و فرزندآوری دارد گفت: این یک بحران است و باید باید فعال نمودن مراکز مشاوره چاره ای اندیشیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین شریفی احداث درمانگاه تامین اجتماعی،کلینیک تخصصی ، راه اندازی داروخانه شبانه روزی ،توسعه کارخانه الکل سازی، رشته های تحصیلی مشاوره در دانشگاه های شهرستان را از نیازهای ضروری شهرستان عنوان کردند.

دکتر اقتدار بختیاری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در دو هفته اخیر در شهرستان صفر بوده است گفت: ۱۰۲ درصد از افراد در نوبت اول، ۷۶ درصد در نوبت دوم و ۵۰ درصد در نوبت شوم واکسینه شده اند .

وی در خصوص اقدامات انجام شده عنوان کرد: برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان تعداد ۴۰ نفر نیرو در جایگاه های مختلف جذب شده اند

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در خصوص درخواست مردمی مبنی بر ساماندهی روان آب ها یادآور شد: بازدیدهایی در این مورد انجام و تذکرات لازم از سوی شبکه بهداشت و درمان صادر شده است.

وی عنوان کرد: در راستای توسعه کارخانه الکل آماده هرگونه همکاری و پیگیری لازم هستیم .

نگهبان رییس کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان در راستای اجرای دستورالعمل افزایش جوانی جمعیت گفت: اکنون. تعداد ۲۱۰ نفر از مادران باردار در شهرستان تخت حمایت این نهاد قرار دارند و ماهیانه سید غذایی دریافت می کنند.

 


.انتهای پیام


خروج